Очна оптика
Обучението в тази споециалност обхваща теоретична подготовка в областта на очната, физиологичната и геометричната оптика и технологии. Формират се умения за избиране, изработване, монтиране и измерване на корекционни и предпазни средства за очите - очила и контактни лещи, за прецизна работа с оптични измервателни уреди - диоптомери, пупилометри и други, с машини и специализирани инструменти за обработка на различни материали - стъкло, пластмаса, кристали.
Курсът на обучение е 5 години. Интензивно се изучав немски език. Процесът на обучение позволява изграждането на професионалисти с отлични комуникативни умения, с познания за разчитане на техническа и технологична документация, с възможност за екипна работа, с високо чувство на отговорност.
Професионалните знания, придобити по веме на обучението, осигуряват чудесни възможности за продължаващо обучение.
Контрол на качеството и безопасност на храни и напитки
Курсът на обучение протича с интензивно изучаване на английски език. Учениците, завършили курса на обучение притежават необходимите знания, умения и самочувствие да ръководят собствен бизнес или да се реализират като осъществяващи контрол на безопасността и качеството на предлагани храни и напитки в търговската мрежа, във фирмени и сертифициращи лаборатории, в структурите на Агенция по безопасност на храните, в предприятия от хранително-вкусовата промишленост.
Професионалните знания, придобити по време на обучението, в съчетание с интензивното изучаване на чужд език и придобитите компютърни умения осигуряват чудесни възможности за продължаващо обучение в бакалавърски и магистърски програми в България, а и в чужбина.
Двете специалности дават Трета степен на професионална квалификация, броят на учениците в паралека е 26.
Технология на фармацевтичните и парфюмерийно-козметични продукти
Курсът на обучение в тази специалност е с продължителност 4 години. Обучението позволява изграждането на професионалисти с отлични комуникативни умения, притежаващи познания за разчитане на техническа и технологична документация, с възможност за екипна работа, с високо чувство за отговорност за работа с лекарствени средства и парфюмерийно-козметични субстанции.
Учениците, завършили тази специалност, успяват да съчетаят умело професионалните си знания с придобитите компютърни умения, с ползването на съвременни програмни продукти и възможността за комуникация на чужди езици при работа във фирми за производство и пласмент на различни продукти - лекарствени и козметични.
Придобитите знания и умения дават възможност за продължаващо обучение.
Извършване на термални процедури в балнеологични и други възстановителни центрове
Обучаващите се в тази специалност придобиват Втора степен на професионална квалификация, професия - Изпълнител на термални процедури.
Тези специалисти извършват оздравителни процедури, прилагайки термични или природни фактори според указанията на лекар-специалист по физикална и рехабилитационна медицина, следвайки оперативните правила и норми за работа в съответното заведение.
Част от задълженията са: посрещане и обслужване на клиентите, подпомагане на тяхното ориентиране и придвижване.
Извършва манипулации и лечебни процедури, дава информация за услугите, които се предлагат в конкретния СПА център или здравно заведение.
Изпълнителят на термални процедури предлага варианти за използване на различни уреди. Следи новите тенденции и лечебни препарати в областта на термалното лечение и консултира клиентите и пациентите. Следи състоянието на пациента по време на процедурата.
По време на обучението учениците придобиват професионални знания и отлични компютърни умения, които им осигуряват възможности за продължаващо обучение.